RAJD PIESZY

W dniu 9 września bieżącego roku odbył się kolejny Rajd pieszy, tym razem po okolicach Zwardonia.

W rajdzie brali udział funkcjonariusze zrzeszeni w NSZZF i PW i ich rodziny z kilku jednostek penitencjarnych okręgu katowickiego.

Trasa wiodła od Domu Wypoczynkowego „Granit” w Zwardoniu, przez Przełęcz Zwardońską na górę Rachowiec (954 m n.p.m.), gdzie w miejscu widokowym uczestnicy rajdu mieli okazję zrobić piękne pamiątkowe zdjęcia i odpocząć. Zejście ze szczytu prowadziło trasą widokową, gdzie można było podziwiać piękno górskich pejzaży, ponownie przez Przełęcz Zwardońską, a potem stromym podejściem na szczyt Kykula (845 m n.p.m.), z którego roztaczały się przepiękne widoki na zielone, górskie szczyty i doliny, tak po polskiej jak i po słowackiej stronie granicy. Po odpoczynku i pamiątkowych zdjęciach grupa wróciła do Domu Wypoczynkowego „Granit”.

Tradycyjnie rajd zakończył się spotkaniem integracyjnym w stylu góralskim, a zmęczeni trudami marszu uczestnicy mogli się posilić, odpocząć i posłuchać regionalnej, ludowej muzyki, a także opowieści miejscowego gawędziarza.

Myślę, że uśmiechnięte i zadowolone twarze wędrowców na dołączonych zdjęciach świadczą o tym, że kolejna edycja Rajdu była udana.

Tomasz Walaszczyk

PS: Podziękowania dla:

– Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZF i PW – za wsparcie finansowe rajdu

– Prezesa Firmy King Broker – za ubezpieczenie grupy

oraz dla Pani Patrycji z DW Granit – za wspaniałe przyjęcie, gościnność…i wyrozumiałość😉😁

Pozdrawiam

Tomek