„Prison runner” – 28 i 29 maja 2022 roku.

W dniu 29 maja bieżącego roku odbyła się jedyna w swoim rodzaju, pierwsza taka w Polsce impreza sportowo – rekreacyjna pod nazwą „Prison runner”. Pod tą angielską nazwą krył się między innymi bieg z przeszkodami zorganizowany na terenie i w obiekcie byłego Aresztu Śledczego w Zabrzu.
Dzień wcześniej, to jest dnia 28 maja związkowcy NSZZF i PW z okręgu katowickiego zorganizowali zwiedzanie byłego zabrzańskiego Aresztu. Ponadto w dniu zwiedzania można było również wziąć udział w akcji krwiodawstwa. Zwiedzanie Aresztu Śledczego spotkało się z szerokim zainteresowaniem, a ilość osób chętnych do obejrzenia byłego Aresztu przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Natomiast zawody sportowe ściągnęły do Zabrza kilkudziesięciu śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się z dwukilometrową trasą biegnącą po terenie i w budynkach byłego Aresztu Śledczego oraz z ponad dwudziestoma różnego rodzaju przeszkodami. Można było sprawdzić się na wielu płaszczyznach, gdyż trasa i przeszkody wymagały od uczestników oprócz siły fizycznej i szybkości także sprytu i zręczności.
Reasumując dwudniowa impreza „Prison runner” spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem o czym mogą świadczyć zmęczone, aczkolwiek zadowolone twarze zawodników oraz liczne zapytania o następną edycję imprezy, a także o kolejną akcję zwiedzania byłego Aresztu.
Należy również podkreślić, że „Prison runner” przyniósł wiele satysfakcji i nowych, cennych doświadczeń samym organizatorom, a omawiana impreza odbiła się szerokim echem zarówno w środowisku lokalnym jak i w środowisku służbowym.

Tomasz Walaszczyk

Przewodniczący

Zarządu Okręgowego

NSZZF i PW

w Katowicach