„Sukces naszego kolegi z Aresztu Śledczego w Katowicach – Michała ZAJDLA”

Jako jedyny funkcjonariusz służb mundurowych reprezentował Areszt Śledczy Katowice oraz NSZZF i PW w tych zawodach.

OCEAN LAVA TRIATHLON POLSKA
BYDGOSZCZ-BOROWNO
DYSTANS IRONMAN
3,86 km 🏊 pływania
180,2 km 🚴 jazdy na rowerze
42,195 km 🏃(maraton) bieg

Michał mówi, że tyle trzeba zrobić, by na mecie usłyszeć że jesteś człowiekiem z żelaza 💪
Obecnie Ocean Lava Planet to ponad 20 wyścigów w różnych krajach Europy i Afryki. Organizatorem jest federacja Ironman Lanzarote.
Jednym z krajów jest Polska-Bygdoszcz-Borówno. Pływanie w czystym jeziorze Borówno, gdzie przechodzi się na Rower
i kręci 4 pętlę z 4 solidnymi podjazdami po Bydgoszczy z dojazdem na stadion Zawiszy Bydgoszcz i przechodzi się do biegu, po parku trasą przełajową  Mistrzostw Europy i finiszuje pod stadionem Zawiszy.
Czasowo jest na to 15 godz, niby sporo, ale jak połączy się te trzy dyscypliny, to robi się bałagan w głowie i mięśniach.
Na dodatek jak wiemy, że na każdą z dyscyplin jest wyznaczony czas, więc nie możemy płynąć, jechać czy biec spacerowo… bo czasu braknie 😅 Trochę trzeba poświęcić czasu i zdrowia, by serducho z mięśniami i głowa stanęło na starcie z myślą będzie dobrze 👍zrobisz to na miękko. 😜
Dystans ten jest dosyć wymagający, bo jazda na rowerze 180km po 3,8 km pływania i bieganie 42 km po 180 km rowerka to wyzwanie dla samego siebie, ważne by mięśnie współpracowały z głową 😃to reszta idzie z górki. Michałowi zajęło to 11 godz 38 min 25 sek. Co dało mu 20 miejsce w swojej kat i 47 w kategorii open. Zawody ukończyło 108 na 139 zawodników.”